X
تبلیغات
زولا
آبی
  
 
 
آرشیو
 
سه‌شنبه 14 بهمن‌ماه سال 1382
خنده همیشه خوب چیزیه!


توی این چند وقته از بس نوشتم  فردا می نویسم و چیزی ننوشتم تبدیل شدم به اسطوره چوپان دروغگو . ولی از این به بعد سعی می کنم یه کم مرتب تر و منظم تر باشم ( لطفا به کلمه سعی می کنم  توجه کنید!! )

یه چیزی دو سه هفته س که رو دلم مونده و خیلی دوست دارم در بار ه ش چیزی بنویسم.نمیدونم از نمایشگاه ششمین دوسالانه نقاشی معاصر ایران که توی موزه هنرهای معاصر برگزار شد بازدید کردین یا نه . به نظر من که خیلی خوب و قابل قبول بود . سطح بعضی از کارها که واقعا بالا و قابل توجه بود . مخصوصا نقاشی های آقای مصطفی دمیر چی محمودی که به نظر من فوق العاده بودن . باربد گلشیری پسر هوشنگ گلشیری هم موفق شد که جایزه سوم نمایشگاه دو سالانه رو به دست بیاره . انگار خون پدر داره کار خودشو می کنه .  اما هدف از این نوشته تعریف و تمجید نیست . هدف چیز جالبیه که نمیدونم تا چه اندازه صحت داشته باشه . این جملاتی رو که در پایین می خونین عینا از شماره پنجم نشریه نقش ویژه نمایشگاه دو سالانه نقاشی نقل شده :

...اما در ادامه برنامه دوسالانه باید از روز سه شنبه 18 آذر ماه یاد کرد که در آن هنرمندان برگزیده معرفی شدند و هدایایی را از آن خود کردند که نام آنها به شرح زیر است :نفر اول : احمد منتظری رودبارکی برنده 100 هزار دلار جایزه نقدی ، تندیس دوسالانه ، سه ماه بورس مطالعاتی فرانسه . نفر دوم رکن الدین حائری زاده برنده تندیس دوسالانه و دوماه بورس مطالعاتی فرانسه . نفر سوم باربد گلشیری برنده تندیس دوسالانه و یک ماه بورس مطالعاتی فرانسه و در کنار نفرات برتر ، برگزیدگان دوسالانه : مصطفی دره باغی ، مصطفی دمیرچی محمودی ، وحید حکیم ، محبوبه زاده احمد ، محمد شاهو بابایی و افشین پیر هاشمی که هریک برنده لوح افتخار و 10 سکه بهار آزادی شدند .

این نوشته در آن واحد دو حس متفاوت در آدم ایجاد میکنه . یکی خوشحالی به خاطر اینکه نقاشی تا حد نسبتا خوبی جایگاه خودشو پیدا کرده . اینکه دیگه به نقاشی و رقابت توی این شاخه هنری به شکل یه کار حاشیه ای و آماتوری نگاه نمیکنن . و یه حس خیلی بد هم به خاطر اینکه این جایزه ها ناخوداگاه آدم رو به یاد داستان نویسی توی ایران میندازن  . به یاد اینکه نوع برخورد با داستان و داستان نویس   تا چه حد بد و اسفباره . اینکه تمام کارها توی این حوزه هنوز در حد مرام گذاری و ایول گویی انجام میشه . یه مقایسه ای بین جایزه ها بکنین . لااقل کمی به وضع داستان نویسی می خندین . خنده همیشه خوب چیزیه! 


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 135467


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها