X
تبلیغات
زولا
آبی
  
 
 
آرشیو
 
شنبه 10 خرداد‌ماه سال 1382

این سقف روی تمام آسمان کشیده شده بود و  شهر مرا از ابتدا تا انتها میپوشاند. من میتوانستم روشنایی هزاران چراغ  را که مثل صورتهای فلکی بر روی سطح براق سیاه آن میدرخشیدند ببینم. من میدانستم که اگر هیچ چیز تغییر نکند و این سقف بدون هیچ مشکلی  برای همیشه در همانجا شناور باقی بماند برای ما راهی نمیماند جز اینکه  کلا فراموشش کنیم و برای خودمان نقشه جدیدی از آسمان شب بکشیم.( سقف-Kevin Brockmeier  )

Kevin Brockmeier  نویسنده مجموعه داستان چیزهایی که از آسمان پایین می افتند و رمان کودکان شهر نامهاست. آخرین اثر  Brockmeier رمان حقیقت در باره سلیا  نام دارد که در تابستان سال۲۰۰۳ به وسیله انتشارات Pantheon به چاپ خواهد رسید. Kevin Brockmeier  در حال حاظر مشغول تکمیل دومین رمان کودکان خود به نام شیارها ست.

همان طور که در یادداشت قبلی اشاره کردم داستان سقف از کتاب چیزهایی که از آسمان پایین می افتند موفق به بردن جایزه اول بنیاد O. Henry  شد. این مجموعه غیر از بردن جایزه O. Henry   موفق شده است که جایزهای Italo Calvino و Nelson Algren را هم از آن خود کند.داستان سقف در باره شهری ست که در زیر سایه یک جسم بسیار بزرگ شناور در آسمان قرار میگیرد . در ابتدا همه چیز  تحت تاثیر این جسم قرار میگیرد اما مردم شهر کم کم میفهمند که ناچارند به زندگی عادی خود ادامه دهند و باز دعواها ، شکستها و ازدواجها از سر گرفته میشود.

یکی دیگر از داستانهای زیبای این مجموعه داستانی است به نام سیبها( چیزهای عزیز). داستانی در باره وفاداری و عشق جوانی.

و نکته آخر:
داستان سقف در مجله McSweeney’s به چاپ رسید اما ویرایشگر این مجلهDave Eggers به جای این داستان، داستان Scordatura نوشته Mark Ray Lewis را جهت معرفی به بنیاد O. Henry انتخاب کرد و اگر سقف به وسیله Joyce Carol Oates کشف نمیشدشاید Brockmeier به هیچکدام از موفقیتهایی که تا به حال رسیده دست پیدا نمیکرد.
Kevin Brockmeier


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 135467


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها